Bitcoin – investícia alebo špekulácia?

bitcoin

Bitcoin – investícia alebo špekulácia?

Súvisiace články

stratové firmy v indexe

Koľko firiem v indexe je stratových?

Asi nič nerozdeľuje investičnú komunitu tak ako názor na pasívne aaktívne investovanie. Možno ešte zlato. Väčšinou tieto dva tábory nie sú ochotné uznať výhody druhého prístupu anevýhody toho svojho. Pasívne (indexové) investovanie má množstvo výhod, ako napr. nižšie náklady ačasto vyšší výnos. Na druhej strane nie je index ako...

Čítať ďalej
prečo neinvestovať do s&p 500

Prečo neinvestovať iba do indexu S&P 500?

Zinvestovania do S&P 500 (amerických akcií) sa za posledných 15 rokov stal svätý grál investovania. Všímam si, že mnohí začínajúci investori, ačo je smutné, aj viacerí finanční poradcovia, sú toho názoru, že stačí nakupovať iba ETF na S&P 500 acelá tvorba portfólia je tým vybavená. Ako keby bol tento...

Čítať ďalej

2 komentáre

  • Dobry den. Mam otazku. Co s bitcoinom ktore maju dnes uz aj samotne staty ako svecko ci rusko. Tak aspon podla toho co som pochopil z inych clankov.
    ak mozem pridam dalsiu otazku : proste mat investicny ucet spodielovymi a investicnymi papiermi a ucet – krypto meny pouzivat ako moznost pladby a moznost vyhodnejsieho prevodu cudzej meny v cudzine.
    dakuje za pripadnu odpoved.
    s pozdravom.

    • Dobrý deň, nie som odborník na krypto, preto Vám neviem zodpovedať prvú otázku. Čo sa týka prevodov do cudzej meny, keď mám kryptomenu, ktorá má dnes hodnotu 300 EUR a zajtra 250 EUR, tak mi to nepríde ako ideálny uchovávateľ hodnoty.

Comments are closed.